Portaal vannitoa renoveerimise kohta. Kasulikud näpunäited

Kirjutage inglise keeles, kus on teie mänguasjad. Inglise keele tunni kokkuvõte teemal “Minu mänguasjad” (2. klass)

Inglise keele avatud tunni õpetlik ja metoodiline arendus teemal “Minu mänguasjad”

2D klass
Kuupäev: 11.03.15
Teema: Minu mänguasjad! (Minu mänguasjad)
Tunni metoodiline tugi: õppematerjalid “Spotlight-2”. Virginia Evans, Jenny Dooley, Nadezhda Bykova, Marina Pospelova - M.: Haridus, 2015.- 144 lk.: õpik, töövihik, CD.
Tunni varustus: arvuti, projektor, ekraan, mänguasjad karbis ja muu esitlusmaterjal.
Õpiku ülesehituse tund: 4b
Tunni eesmärgid:
Hariduslik:
tutvumine uue sõnavaraga teemal “Mänguasjad”;
kuulamis-, rääkimis-, lugemis- ja kirjutamisoskuse arendamine;
artikulatsiooni- ja hääldusoskuste arendamine;
sõnavara koondamine teemal “Minu loomad”.
Koolitajad:
laste kasvatamine:
austus oma kaaslaste vastu;
viisakus;
armastus loomade vastu;
oskus klassis käituda.
Arenguline:
arendada võimet mõista ja austada teiste kultuuride väärtusi.
Tunni eesmärgid:
tutvusta lastele:
tähtede y, u, x ja tähekombinatsioonide lugemise reeglitega ouyear õpitud sõnade ja tunni uue sõnavara näitel;
uues sõnavaras kasutatavate artikulatsiooni- ja transkriptsioonimärkide reeglitega;
õpetage lastele:
nimetage mänguasju ja rääkige nende asukohast, kasutades eessõnu;
küsi objekti asukoha kohta ja vasta sellele küsimusele;
suhtlemisprotsessis tegutsema aktiivse sõnavaraga;
mõistab kõrva järgi õpetaja, klassikaaslaste kõnet ja helisalvestiste teksti;
kasuta modaalverbi saab;
jälgige sõnade ja fraaside õiget rõhku, intonatsiooni üldiselt.
järgige ettelugemisel ja suulises kõnes inglise keele helide hääldusnorme ning hääldage lauseid nende rütmiliste ja intonatsiooniliste tunnuste osas õigesti.
Tundide ajal
1. Tunni alguse korraldusmoment. Tervitused.
2. Artikulatsioon-foneetiline võimlemine.
Foneetilised harjutused kirjutatakse tahvlile (vt lisa 1).
Õpetaja nimetab hääliku, keskendub selle hääldamise raskustele, selgitab hääliku aktiveerumist, lapsed kordavad õpetaja järel eraldi häälikut, seejärel seda häälikut sisaldavad sõnad, seejärel loevad need sõnad ise kordamööda.
3. Kodutööde kontrollimine:
Avage oma koopiaraamatud ja lubage mul näha oma kodutööd.
Ex 1 p.78 (kirjalikus vormis);
nt 3 p.79 (teha suuliselt);
nt 2 p.78 (kirjalikus vormis).
4. Õpetlik dikteerimine sõnavara abil teemal “Minu loomad”. Lapsed kirjutavad õpetaja dikteerimisel vihikusse sõnu: kala, konn, šimpans, hobune, lind, kass, koer.Õpetaja kontrollib kohe töö õigsust ja toob esile vead. Dikteerimise lõpus kutsub õpetaja lapsi üles oma õpikud avama ja vigu parandama.
5. Kõne soojendus. Kõneühikute koondamine (RE) „Kas sa oskad ujuda? -Jah, ma saan. — Ei, ma ei saa. ”
Käeshoitav:
pallimängu vormis režiimis T - P1 (P2 ...).
siis mööda ahelat: P1; P2; P3...
6. Uue sõnavara tutvustamine teemal “Minu mänguasjad” (harjutus 1 lk.80)
mänguasjade ja esitlusmaterjali kasutamine:

Mis see on?

See on kaisukaru.

Mis see on?


See on mängusõdur.

Mis see on?


See on nukk. See on baleriin.

Mis see on?

Mis see on?

See on riiul.

Mis see on?


See on mänguasjakast

Treeningu salvestamine algab. Lapsed kuulavad ja kordavad kooris ja individuaalselt.
Seejärel loevad nad sõnu iseseisvalt.
Õpetaja nimetab sõnad juhuslikus järjekorras, lapsed osutavad õpikus vastavatele piltidele.
7. Tutvustage õpilasi eessõnades, sees, all ja nende kasutamisega.
Õpetaja tutvustab lastele eessõnu, kasutades kõnestruktuuri "Kus on mängukaru?" ja vastab ise küsimusele, muutes üksuse asukohta:
"See on kastis. See on karbil. See on kasti all."
Kus on pliiats?
See on raamatus kirjas. See on raamatu peal. See on raamatu all.
Õpetaja palub lastel nimetada pildil kujutatud esemed: laud, riiul, mänguasjakast, voodi.
Seejärel loeb ta näidist, osutades tegelasele. Lapsed kordavad kooris ja individuaalselt.
Õpetaja loeb küsimuse ette ja lapsed vastavad ülejäänud piltide põhjal.
Õpilased teevad harjutust paarides.
8. LE aktualiseerimine dialoogilises kõnes, sees, all.
Õpetaja kutsub lapsi mängima. Üks õpilane peidab kodust kaasa võetud kooliasja või mänguasja ja küsib naabrilt: Kus on mängukass?
Töökaaslane peab vastama, kus ta asub, kasutades eessõna õigesti. See on raamatu peal.
9. Kuulamisoskuse arendamine (harjutus 3, lk 81). Kuula ja vaata.
Treeningu salvestamine algab. Lapsed kuulavad ja vaatavad dialoogi illustreerivaid videoid. Õpetaja kontrollib, kuidas õpilased tekstist aru saavad.
Õpetaja loeb dialoogi ja lapsed kordavad tema järel. Õpetaja kontrollib laste õiget hääldust ja üksikute lausete mõistmist, vajadusel tõlgib.
Seejärel loevad üksikud õpilased dialoogilõike erinevate piltide jaoks.
Lapsed õpivad kasutama eessõnu sees, peal, all, vastates õpetaja küsimustele: Kus on pastakas?
10. Kodutöö: Kas nt oma töövihikus. 1.2 lk. 44. (Selgitage ülesannet) ja õpiku ülesandes 4 lk. 81.
11. Õppetunni kokkuvõtte tegemine.
Õpetaja palub lastel rääkida, mida uut nad tunnis õppisid ja mis neile kõige rohkem meeldis ja mis oli raske.
Aruandlus ja reitingute selgitamine.

Lisa 1 4b tunni jaoks
Foneetilised harjutused
n [n]
sisse
peal
all
u
jooksma
hüpata
all
y
õnnelik
issi
muumia
Teddy
oh
poiss
mänguasi
x
kuus
kasti
rebane
b
lind
baleriin
karu
kasti
p[p]
pitsa
pidu
roosa
kõrva

Tunni teema

Sõnavara säilitamine teemal “Minu mänguasjad” (moodul 10 A)

Tunni tüüp

Uute teadmiste avastamine

Tehnoloogiad

Mängutehnoloogia, tervist säästev tehnoloogia, moodultehnoloogia, koostööpedagoogika, pärimustehnoloogia (klassiruum-tunni süsteem)

Tunni sisu

Sõnavara tutvustus teemal “Minu mänguasjad”: kaisukaru, mängusõdur, baleriin, riiul, mänguasjakast, roosa.

Viige läbi dialoog-küsimus mänguasjade ja nende asukoha kohta: Kus on...? - See on laua peal.Kas see on voodis? - Jah, see on. / Ei, see ei ole. Mis see on?See on.../ See on...

Nad kuulavad ja mõistavad nii põhiteavet kui ka üksikasju.

Aktiivne sõnavara / struktuurid

mänguasi, kaisukaru, mängusõdur, baleriin, roosa, riiul, peal, all, mänguasjakastis.

Sõnavara/struktuuride kordamine

jänes, kala, konn, šimpans, lind, hobune

Sõnavara vastuvõtlikuks omandamiseks

leia, milles asi?Ma ei tea. Aga...?

Ülesanded

Hariduslik : süstematiseerida leksikaalseid oskusi kuulamisel, rääkimisel, lugemisel.

Arendav : arendada kuulamis-, kõne-, mälu- ja mõtlemisoskust.

Hariduslik : edendada suhtluskultuuri ja arendada koostööoskusi.

Materjali valdamise planeeritud tulemused

Teema

Nimetab mänguasju ja räägib nende asukohast; arendab kuulamis-, kõne- ja lugemisoskust

Metasubjekt

P: tunneb ära, nimetab ja tuvastab ümbritseva reaalsuse objekte ja nähtusi vastavalt õppeainete sisule

R: sooritab haridustoiminguid materialiseeritud, hüpermeedia, valju kõne ja mentaalses vormis

K: esitab oma tegevuse korraldamiseks ja partneriga koostööks vajalikke küsimusi

Isiklik

Omab motivatsiooni õppetegevuseks (sotsiaalne, hariduslik-kognitiivne ja väline)

Tunni varustus

Õpik, kaardid, pall, televiisor, sõnastik, märkmikud.

ESM-i kasutamine

Audio Video

Kodutöö

Tervitab õpilasi: « Tere lapsed »

Kontrollib õpilaste valmisolekut tunniks:« Are sina valmis jaoks a õppetund ?Kas olete tunniks valmis?

"Istu maha Palun." "Alustame oma õppetundi."

Õpetajate tervitused:« Tere Victoria Igorevn a »

Kontrolli tunniks valmisolekut ja vasta:« Jah ».

Nad istuvad maha.

2 minutit

Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Motivatsioon õpilaste õppetegevuseks.

ViskedpallJakomplektidküsimused: "Kuidas sul läheb?", "Kui vana sa oled?", "Mis su nimi on?"

Palub vaadata tahvlit ja arvata ära tunni teema.

Ta küsib, miks on vaja mänguasjade nimetusi inglise keeles teada.

Näitab pilte koos ülesannetega.

Vastake edukalt küsimustele:« I m hästi , aitäh sina », « I m kaheksa », « I m …».

Nimeta tunni teema:"Minu mänguasjad".

Soovitage võimalikke eesmärke.

Nimetage ülesanded.

5 minutit

Foneetiline harjutus

Räägib:"Nüüd teeme mõned foneetilised harjutused.

Kuula ja korda"

Hääletanudkatriin"Ühe, mida ma saan joosta

Kaks kaks kaks võin ka hüpata

Kolm kolm vaatavad mulle otsa."

Korrake pärast õpetajat.

3 min

Teadmiste värskendamine.

Asetab pildid lauale (akala, alind, ašimpans, ahobune, akonn) kummuli. Palub ühel õpilasel üles tulla, valida pilt ja näidata ilma sõnade ja helideta seal kujutatud looma. Ülejäänud üritavad arvata, mis looma klassivend näitab.

Üks õpilane tuleb juurde, valib pildi ja näitab looma.

Õpilane, kes arvas ära, millist looma klassivend näitab, tõstab käe ja annab sellele nime. See, kes arvas õigesti, tuleb välja ja joonistab pildi.

5 minutit

Uute teadmiste esmane assimilatsioon.

Palub lastel avada oma õpikud lk 80 ja vaadata harjutusi. 1: "Avatudsinuraamatuidjuureslehel 80 javaatajuuresharjutus1".

Räägib: "Kuulakejakorda».

Sisaldab helisalvestust (CD1 osa 2, plaat 1 osa 2, salvestus 63.) või videosalvestus (Minumänguasjad).

Nad avavad õpikud ja vaatavad harjutust.

Kuula ja korda.

3 min

Füüsiline minut

Räägib: "Palun sulgege oma raamatud." Tõuse üles palun. Teeme."

Nad sulgevad õpikud, tõusevad püsti ja teevad koos õpetajaga harjutusi.

3 min

Arusaadavuse esialgne kontroll

Näitablapsedpall: "Vaata palli."Vaatab üle näidisülesande. Ta peidab palli laua alla ja küsib: "Kussapall?».

Ta paneb palli lauale ja küsib: "Kussapall?».

Ta paneb palli riiulile ja küsib: "Kussapall?».

Küsiblapsedvaatapealkontroll. 2 lehel. 80: „Ava oma raamatud lk 80 ja vaata harjutust 2. Lasesjamavestlus».

Kõigepealt palub ta üksikutel õpilastel, seejärel palub neil töötada paaris, vaheldumisi.

Vastus: "See on laua all."

See on laua peal.

See on riiulil."

Nad avavad õpikud, vaatavad ülesannet, vastavad õpetaja küsimustele ja täidavad ülesande paarides.

3 min

5 minutit

Esmane konsolideerimine

Küsiblapsedvaatapealkontroll. 3 lehel. 81: „Ava oma raamatud lk 81 ja vaata harjutust 3. Mida sa näed pildil 1?MidaSinavaatapealpilt1?".

Sisaldab esimese dialoogi heli-/videosalvestust.

Seejärel juhib õpetaja tähelepanu 2. pildile jne.

Nad avavad õpikud ja vaatavad harjutust 3.

Nad ütlevad seda, mida näevad pildil 1.

Dialoogi lugemine ja tõlkimine 1.

Nad ütlevad, et nad näevad pildil 2 jne.

10 min

Info ülesande kohta, juhised teostamiseks

Tehke harjutust 1-2 lk 44 trükitud vihikus

2 minutit

Peegeldus

Jagab uute sõnadega kaarte ja ütleb: "Näitamina …».

Palub lastel ülesannetele tähelepanu pöörata. Ta küsib, kas kõik on tehtud.

Õpilane, kellel on see kaart, tõuseb püsti ja näitab kaarti oma klassikaaslastele.

Vasta õpetaja küsimusele.

3 min

Hindamine

Hindab õpilaste tööd

1 min

inglise keel – 2. klass

Kuupäev: 02.03.2016

Õpetaja: Sergeeva E.V.

TUND nr 44

Teema:Minu mänguasjad!Minumänguasjad!

Alateema:Minu mänguasjad! Koha eessõnad

Sihtmärk: kordama teema “Minu loomad!” sõnavara ja ülesehitust, lillede nimetusi; kinnistada verbi kasutamist kõnes saab ; õpetada lapsi mänguasju nimetama ja rääkima nende asukohast; arendada hääldusoskust, samuti kuulamis-, rääkimis-, lugemis- ja kirjutamisoskust; sisendada armastust ja huvi võõrkeele vastu; arendada oskust töötada paaris ja iseseisvalt.

Varustus: temaatilised pildid ja illustratsioonid, helisalvestised, helipleier, elektrooniline esitlus “Minu mänguasjad”, sülearvuti, ekraan.

Tunni tüüp: uue materjali õppimine.

Meetodid ja tehnikad: vestlus, mäng.

Töö vormid: kollektiivne, paar, individuaalne.

TUNNIDE AJAL

I. ETTEVALMISTUS INGLISE KÕNEKS

1. Tunni korraldusmoment:

A) tervitusi :

T: Tere hommikust, mu kallid lapsed!

P s : Tere hommikust (3 t.) teile, tere hommikust (2 t.) Mul on / meil on hea meel teid näha!

T: Mul on ka hea meel sind näha! Istu maha Palun! Alustame tänast õppetundi.

b) vestlus meeleolu üle :

T: Kuidas sul läheb?

P 1, 2, 3 … : Minuga on kõik korras / korras / halb, tänan! → T: Minuga on kõik korras, tänan teid väga!

2. Tunni teema ja eesmärkide väljakuulutamine.

T: Lapsed! Poisid, tänases tunnis kordame teemal “Minu loomad!” varem õpitud sõnu. Nüüd vaadake slaidi. Millest me räägime? Kuidas nimetada ühe sõnaga seda, mida slaidil näidatakse? (Mänguasjad). – Mänguasjad. (Libisema № 7.) Jah, me hakkame õppima uusi sõnu, mängima mänge ning lugema ja kirjutama. Õpime uusi sõnu teemal “Minu mänguasjad!” ("Minu mänguasjad!"). Räägime, kus nad on, loeme, kuulame, kirjutame ja mängime. Niisiis, me räägime oma mänguasjadest. Inglise keeles on “Minu mänguasjad”. Minumänguasjad”. Vaata tahvlit. Vaata tahvlit. Korda minu järel. Korda minu järel . (Õpetaja juhib laste tähelepanu tahvlile, kus on kirjas tunni teema ja lisatud illustratsioonid, palub korrata tunni teema nime. Lapsed kordavad teema nime.Minu mänguasjad!” õpetaja taga kooris/individuaalselt kordamööda.)

3. Sissejuhatus võõrkeelsesse õhkkonda:

A) foneetiline soojendus :

T: Mu kallid sõbrad! Kordame uusi ingliskeelseid helisid. Mu sõbrad, nüüd kordame ingliskeelseid helisid!

    kaashäälikute harjutamine / t/ , / d/ , / r/ , /ᵑ/ ;

(Õpetaja näitab häälikute kaarte, nimetab neid ja palub lastel korrata. Seejärel nimetab ta nende häälikutega sõnu ja näitab neid sõnu tahvlil. Lapsed kordavad häälikuid ja sõnu õpetaja järel. Võite paluda mitmel õpilasel nimetada heli kaardil või lugege õpetaja järel tahvlil olevaid sõnu. )

Hambahari (keel nagu hambahari);

Pulgakomm (keel “torkab” põske seestpoolt).

T: Vaatame üle inglise keele helid!

/t/ /t/ /t/, /d/ /d/ /d/ - t oh, t e dd y karu, un d ee, d oll, d ark;

/r/ /r/ /r/ - r un, r ain, t r ain, b r oma;

/ᵑ/ /ᵑ/ /ᵑ/ - si ng, nii ng, ri ng, swi ng.

b) kõne soojendus :

T: Poisid! Lapsed! Vaata! Vaata! Mida sa näed? Mis see on ? (Õpetaja näitab pilte varem uuritud sõnu sellel teemal "Minu loomad!”, vastavad lapsed.)

II. TUNNI PÕHIOSA

1. Teadmiste täiendamine teemal “Minu loomad!”:

A) ülesanne "Lõpetatud lause" :

(Ekraanil on slaidid nr 1-6 loomade kujutistega. Õpilased peavad lauset jätkama.)

T: Poisid ja tüdrukud! Teeme ülesande ära. Kala oskab... (ujuda). JA T. d.

Kasutatud sõnavara: kala, lind, šimpans, hobune, konn, jänes, ujuda, lennata, ronida, joosta, hüpata.

b) mäng "Arva ära, mida ma teha saan?" :

T: Lapsed! Mängime mängu "Arva ära, mida ma teha saan?".

(Üks õpilastest läheb tahvli juurde ja imiteerib mingit tegevust(ujuda, lennata, ronida, joosta, hüpata, tantsida) , ja ülejäänud õpilased peavad ära arvama, mis see tegevus on. See, kes arvas õigesti, saab juhiks.)

2. Uue sõnavara tutvustamine.

(CLaydas nr 8-12. Õpetaja nimetab mänguasju, lapsed vaatavad slaididel olevaid mänguasjade pilte ja kordavad kooris õpetaja järel uusi sõnu.)

T: Vaata! See on kaisukaru. See on baleriin. Tegemist on mängusõduriga.

Kuhu me mänguasjad pärast mänge paneme? (Riiul, sahtlis.)

See on riiul. Tegemist on mänguasjakastiga.

(Õpilased kirjutavad sõnaraamatutesse uusi sõnu.)

3. Nimisõnade kinnistamine kõnes - mänguasjade nimetused.

T: Nimetage kõik üksused inglise keeles. (Slaidil nr 13 on pildid baleriinist, sõdurist, karust, mänguasjakastist ja riiulist.)

T: Leidke veider sõna. Leidke lisasõna. (Slaid nr 14)

4. Omadussõna sissejuhatusroosa . Koha eessõnade sissejuhatus.

T: Vaata baleriini. Kas see on punane? Kollane? Jne. Mis värv see on? see on roosa . (Libisema № 15)

T: Vaata! See jänes on peal laud ja see jänes on all laud. (Libisema № 16)

T: Kaisukaru on mänguasjakastis. (Slaid nr 17)

5. Uue sõnavara harjutamine ja koha eessõnade kasutamise oskus:

A) nt 1, lk 80 :

(Õpetaja näitab pilte.)

T: Vaata! Kaisukaru, mängusõdur, baleriin, riiul, mänguasjakast.

(Õpetaja osutab kastis olevale karule ja jänestele.)

T: Kaisukaru on mänguasjade kastis. See jänes on laua peal ja see jänes on laua all.

(Harjutuse helisalvestis on sisse lülitatud. Lapsed kuulavad ja kordavad sõnu kooris ja individuaalselt. Pärast seda loevad iseseisvalt sõnu. Seejärel nimetab õpetaja sõnad juhuslikus järjekorras, lapsed osutavad vastavatele objektidele.)

b) nt 2, lk. 80 :

(Koha eessõnade harjutamiseks kasutab õpetaja raamatut ja pliiatsit. Ta paneb pliiats V raamat:

T: Kus on pliiats?

P s : Raamatus.

Sama töö tehakse ka eessõnadega peal Ja all .)

(Õpetaja palub lastel nimetada piltidel kujutatud esemed:laud, riiul, mänguasjakast, voodi. Seejärel loeb ta näidist ette, osutades tegelastele. Lapsed kordavad kooris ja individuaalselt. Õpetaja loeb küsimuse ette ja lapsed vastavad allesjäänud piltide põhjal. Õpilased teevad harjutuse paaris, seejärel mängivad üksikud õpilased klassi ees dialoogi.)

T: Ja nüüd palun vaadake ekraani! Nüüd palun vaadake ekraani!

Vasta mu küsimustele. Vasta mu küsimustele.

Kus mu pastakas on? (Raamatus, raamatu all, raamatu peal –libisema № 18)

Kus on mängusõdur? Kaisukaru? (riiulil -libisema № 19)

Kus on mänguasjakast? (riiuli all -libisema № 20)

6. Jäljendavfüüsiline minut.

T: Jookse nagu hobused. Hüppa nagu konnad. Jne.

(Õpetaja pakub sooritada toiminguid, mida erinevad loomad teha oskavad, näidates ja öeldes fraase. Seejärel sooritavad lapsed liigutusi iseseisvalt. Saate valida “treeneri”.)

7. Dialoogi kuulamise ja lugemise oskuste arendamine:

A) nt 3, lk. 81 :

(Õpetaja esitab lastele küsimusi selle kohta, mida nad piltidel näevad,Näiteks :

Pilt 1: (osutab ahvile Cuckles):

T: Kas Chuckles on rõõmus või kurb? Jne.

Treeningu salvestamine algab. Lapsed kuulavad ja vaatavad dialoogi illustreerivaid pilte. Õpetaja kontrollib, kuidas õpilased tekstist aru saavad Vajadusel tõlgib dialoogiread. Õpetaja mängib salvestust uuesti. Lapsed kuulavad ja kordavad pausides. Õpetaja jälgib õiget hääldust ja intonatsiooni. Seejärel loevad üksikud õpilased dialoogilõike erinevate piltide jaoks. Õpetaja valib lühikese katkend dialoogist ja lapsed mängivad seda klassi ees.)

b) dialoogi osade kaupa uuesti lugemine, tõlkimine. (Slaidid № 21-24)

8. Sõrmlaadija.

T: Mu kallid lapsed! Enne kirjutama asumist soovitan teil meie sõrmedele soojenduse teha. Palun korrake pärast mind! Palun korrake pärast mind! (Sõrmeharjutuste sooritamine loendusega üks kuni kümme.)

9. Koha eessõnade kasutamise oskuse kinnistamine. Kirjutamisoskuse arendamine:

A) nt 4, lk. 81 :

(Õpetaja ütleb lastele, et nad peavad dialoogi uuesti läbi lugema ja tegema kindlaks, kellele mänguasjad kuuluvad. Lapsed loevad ja täidavad ülesande iseseisvalt oma töövihikus. Vastuseid kontrollitakse.

Võtmed : 1. c 2. a 3.b)

10. Harjutus silmadele.

(Lapsed teevad koos õpetajaga silmaharjutusi.)

T: Lapsed! Kuulake mind ja tehke harjutusi. Poisid, kuulake mind ja tehke harjutusi!

Sulge oma silmad! Ava oma silmad! Vaata kõrgele! Vaata maha! Vaata paremale! Vaata vasakule! (Õpetaja näitab, kuidas harjutusi teha: sulge, ava, tõsta silmad üles, langeta silmad alla, vaata pead liigutamata paremale/vasakule! Tee harjutusi 2-3 korda.)

III. TUNNI LÕPUOSA

1. Õpitud materjali koondamine:

A) harjutus "Lõpeta lause" :

T: Poisid ja tüdrukud! Poisid! Mängime mängu "Lõpeta lause", eks? Mängime mängu "lõpeta lause", eks?

(Õpetaja loeb süžeedialoogist lausete alguse, kutsudes õpilasi neid lõpetama.Näiteks :

T: Ta ei leia oma...

P s : ...kaisukaru. JA T. d.

Mängu korratakse nii mitu korda, kui õpetaja vajalikuks peab.)

2. Kodutöö:

(Enne koduste harjutuste määramist selgitab õpetaja, kuidas neid teha.)

    õppida uusi sõnu ja väljendeid;

    probleem nt 1, lk. 80 (kopeerige laused vihikusse, sisestades õiged koha eessõnad).

3. Õppetunni kokkuvõte:

A) töö lühianalüüs tunnis, märkimine :

_____________________________________________________________________

__________________________________________________________________

b ) lõpetamine õppetund :

T: Mu kallid sõbrad! Minu sõbrad! Meie tänane õppetund on läbi. Meie tänane õppetund on läbi. Olete väga tublid õpilased! Olete väga tublid õpilased! Tänan teid väga õppetunni eest. Tõuse üles palun! Hüvasti, mu varustuslapsed!