Portaal vannitoa renoveerimise kohta. Kasulikud näpunäited

Väike- ja suurtäht sh. Olen nii sinine kui must

Tunnimärkmed vene keele (kirjutamise) kohta vastavalt programmile “Venemaa kool”. 4. eksemplar, V. G. Goretski. 1 klass
Teema: “Täi suurtäht ja väiketäht Sh, ss"
Tunni eesmärk:
1. luua tingimused väike- ja suurtähtede Ш, Ш kirjutamise oskuse, sõnade kombinatsioonidega shi kirjutamise oskuse arendamiseks;
2. soodustada kõne, foneemilise kuulmise, mälu arengut.
Moodustati UUD:
teema: võrrelge trükitud ja kirjutatud tähti; kirjuta laused õigesti üles; täiendada lauseid sõnadega nende tähenduse järgi, valdama shi ja pärisnimede kombinatsioonide õigekirja; kopeeritud trükitud fondist;
isiklik: omama isiklikku suhtumist omandatud teadmistesse, soovi ja oskust neid praktikas rakendada;
regulatiivne: nad kavandavad oma tegevust vastavalt ülesandele ja selle täitmise tingimustele.
Varustus: sülearvuti, projektor, töökaardid, esitlus.
Tundide ajal.
I. Aja organiseerimine.
II. Õppetegevuse motivatsioon:
Tere hommikust
Päev on alanud
Esiteks ajame laiskuse minema.
Ära haiguta tunnis
Ja tööta ja kirjuta.
Õpetaja: Poisid, täna on meie tunnis külalised. Tervitage neid. Istu maha. Väljas on külm ja niiske, aga meie klassiruumis on soe. Kes tahaks, et päike nüüd välja tuleks? Süütage see päike oma naeratusega. Naeratage üksteisele, mulle ja meie külalistele ja sellega koos suurepärases tujus Soovitan alustada õppetundi. (slaid 1)
III. Mäng “Tähemardikas” (kasutage õpitud tähtede meeldejätmiseks ja kirjutamiseks tähtede elemente).
Täna jätkame oma teekonda läbi kirjutamismaa, kus õpitakse kaunilt ja õigesti tähti kirjutama.
IV. Teadmiste värskendamine:
Hea särtsumiseks
Tähestiku täht on (sha).
– Mis tähte me teie arvates kirjutama õpime?
Kirjaoskuse tunnis tutvustati teile tähte Sha. (slaid 2)
Mida sa tema kohta teada said?
(Kirjutades tähendab see /sh/ - kaashäälik, hääletu, alati kõva.
- Mida muud huvitavat õppisite? (Tähti Ш ei ole Y-tähega sõbralik, seega kirjuta silp SHI I-ga).
- Sõnastame tunni eesmärgid.
(õppige selle tähega kirjutama väike- ja suurtähte Ш, silpe ja sõnu).
V. Uute teadmiste ja tegevusmeetodite omastamine:
1. Sõrmevõimlemine.
- Valmistame oma käe kirjutamiseks ette. Teeme seda sõrmede võimlemine"Perekond"
(Painutage sõrmi parem käsi rusikasse ja sirutage see ükshaaval, alustades suurest):
See sõrm on vanaisa
See sõrm on vanaema
See sõrm on issi
See sõrm on emme
See sõrm olen mina.
See on kogu mu perekond.
2. Kirjutamise reeglid.
Ma avan oma märkmiku
ja ma panen selle õigesti.
Ma ei varja seda teie eest, sõbrad.
Hoian oma pastakat niimoodi.
Istun sirgelt, ei paindu
Ma hakkan tööle.
3. Väikese sh-tähe kirjutamise tutvustamine.
Näidake näidist.
- Mitu elementi? Milline? Kas need elemendid on meile tuttavad?
(slaid 3)
4. Õpetaja selgitus:
Kirjutamist alustame töörea ülemisest reast. Me juhime alla, jõudes peaaegu tööjoone alumise jooneni, ümardame paremale ja juhime üles, juhime alla, peaaegu jõudes tööjoone alumise jooneni, ümardame paremale ja juhime üles, uuesti alla, jõudes peaaegu põhja tööjoone joon, ümardage paremale ja peatuge veidi allpool tööjoone keskosa.
- Kirjutame w-tähe elemendid õhku, peopesale
5. Töö "Retsept 4" (lk 3). Täht sh, silbid.
- Kirjutage väiketäht sh ja sellega silbid (1 ja 2 rida)
- Jooni punase pliiatsiga alla kõige ilusam täht.
6. Sõnade silbi-hääliku analüüs. Lausete lugemine ja kirjutamine.
- Vaadake sõnade diagramme ja nende juurde kirjutatud sõnu.
- Tehke sõna kool silbi-häälikuanalüüs. (meeskonnatöö)
- Kirjutage see sõna.
- Tee ring sõnale koolipoiss, värvi sõna piirjoon. (Enesetest).
- Mitu korda kasutatakse sõna "koolipoiss"?
- Ja sisse mitmuses Kuidas see sõna kõlab?
- Lugege lause läbi, sisestades puuduva sõna, lähtudes sõnaskeemist.
- Kirjutage punktide asemel üles sõna “koolilapsed”. Kontrollige omavahel (iseseisev töö, vastastikune kontroll).
- Moodustage ja kirjutage üles sõnaühendid.
(männi- ja kuusekäbid).
- Leidke viga ohtlikud kohad. (Lapsed helistavad).
VI. Kehalise kasvatuse minut (silmadele). Sõrmede jaoks. "elevant"
Ding dong, ding dong
Alleel kõnnib elevant
Vana, hall, unine elevant,
Ding-dong, ding-dong.
7. Suurtäht Ш.
- Nüüd õpime kirjutama suurtähte Ш.
-leida väike- ja suurtähtede sarnasused ja erinevused.
- Milliseid w-tähega algavaid sõnu tuleks kirjutada suure algustähega? (pärisnimede täht, esimene sõna lauses)
8. Õpetaja demonstratsioon ja selgitus.
(Tähti Ш koosneb kolmest elemendist. Suurtähte Ш hakkame kirjutama veidi abirea keskosast allapoole. Liigutame selle paremale üles, ümardame, nihutame kaldpulga tööjoone alumisel realt alla. Peaaegu jõudes tööjoone alumisele reale, ümardame selle paremale, viime selle alumisele reale ja läheme üles paremale tööjoone ülemisele reale.
Seejärel hakkame kirjutama teist elementi. See on esimesega samal tasemel. Kirjutamist alustame abirea keskelt. Me juhime alla; Olles peaaegu jõudnud tööjoone alumise jooneni, ümardame selle paremale, viime selle alumisele reale ja tõuseme üles paremale tööjoone ülemise jooneni.
Alustame kolmanda elemendi kirjutamist. See on samal tasemel esimese ja teisega. Kirjutamist alustame abirea keskelt. Me juhime alla; jõudes peaaegu tööjoone alumise jooneni, ümardame selle paremale, viime selle alumisele reale ja läheme üles paremale tööjoone keskele.)
- Kirjutame selle õhku, peopesale.
- Kirjutage ise suurtäht Ш ja sellega silbid. Tõstke esile kõige ilusam.
(Kui teil on aega, kasutage märkmikku)
- Lugege sõna "Shura". Miks on see kirjutatud suurte tähtedega? (õige nimi).
- Lühike või täisnimi? (lühike).
- Kas see on mehe või naise nimi? (mees-ja naissoost)
- Kuidas see täispilt välja näeb? naisenimi? (Aleksandra).
- Aga meeste oma? (Aleksander).
- Kirjutage see sõna üles.
9. Teadmiste ja tegevusmeetodite kinnistamine. Trükitud fondist kopeerimine.
- Loe lause. Täida puuduv sõna, ring sõnale lapsed.
- Otsime selle lause sõnadest üles ohtlikud kohad. Mitu sõna on selles lauses?
- Miks nad seda ütlevad?
(Nalja tegemiseks kulub minut, tegevuseks aga tund.)
Eksperthinnang. Hinda oma sõbra tööd.
- Vaadake hoolikalt Copybooki lehed, hinnake oma tööd lehtedel.
VI. Peegeldus.
1. – Milliseid tähti sa täna tunnis kirjutama õppisid?
- Mida uut sa täna tunnis õppisid?
-Kas oleme tunni eesmärgi saavutanud?
2. Arva ära mõistatus.
Olen nii punane kui roheline
Olen nii sinine kui kollane.
Lihtsalt lollitage mind
Ma lendan taevasse (õhupall) (slaid)
- Jah, need on õhupallid. Neil on erinevad värvid, kuid igaüks saab valida ainult ühe palli.
Palun teil oma tööd tunnis analüüsida. Kui tundsid huvi, said ülesannetega hõlpsalt hakkama, sulle meeldis tunnis töötada ja sul on millest vanematele ja sõpradele rääkida - võta kollane pall
- Kui teil midagi ebaõnnestus, oli see teile raske, võtke roheline pall.
Kui ülesanded olid teile rasked, kui teil oli igav, võtke punane pall.
- Võtke oma õhupallid nöörist kinni ja näidake meile oma tuju.
- Tänan teid õppetunni eest. Tegid mind oma tööga väga rahule. Õppetund on läbi.

Nuripat Kazbekova
Kirjutamise tund 1. klassis “Väike- ja suurtähtede sh, sh kirjutamine”

Kirjutamise tund 1. klassis.

Teema: Väike- ja suurtäht sh, Sh.

Sihtmärk: õpetage õigesti kalligraafiat kirjutama tähed sh, Ш, ühendused kirju; kohta teadmisi kinnistada pehme märk; kasvatada armastust loomade vastu.

Tundide ajal

1. Org. hetk

2. Kordamine.

a) Olen võlur. Ma tahan -

Ma ilmun ja muutun

Koolis kirjutamiseks kasutatud kriit

Luhtus ohtlikult merel.

Kes on võlur – arva ära? (täht b)

Täna külastame tsirkust. Esietendus tsirkuses. Võlur B on areenil. Vaata, ütleb b, niipea kui ma sõnale lähenen, muutub see teistsuguseks. (kriit, nurk).

Kuidas neid sõnu muudetakse? Loe seda.

Kriit on luhtunud, nurk on kivisüsi.

b) Dikteerimine, millele järgneb testimine.

Hobune, põder, ahven.

3. Tutvumine väike täht sh.

a) Vaata täht Ш -

Kiri on väga hea,

Sest sellest

Saate teha E ja E.

Võrdle trükitud ja väiketäht sh.

Millistest elementidest see koosneb? väike täht sh?

b) Õpetaja selgitus.

Alustame kirjutamist täht sh on sama, sama hästi kui kiri ja.

Kirjutades teise elemendi kirju ja ärge tõstke oma kätt, ja tõmmake ülemise jooneni, tõmmake mööda kirjutatud joont alla ja ümardage alumine osa.

V) Kirjatähed sh õhus ja vihikutes.

4. Silpide kirjutamine tähega sh.

sha, sho, ta, shu

5. Sõnade kirjutamine tähega sh.

Koosta sõna KOOL alates poolitatud tähestiku tähed. Teisendage see sõnaks KOOLIPOISS. Kirjuta need sõnad vihikusse

6. Suurtäht Sh.

Võrdle trükitud ja suur täht Ш

suur algustähtШ kirjutatakse samamoodi nagu suur I täht, lisatakse üks element.

7. Töö kõne arendamise kallal.

Tahvlile kirjutatud sõnad: Pall, pall. Loe seda. Miks ühel juhul on sõna kirjutatud suur algustäht ja teises koos väiketäht?

Vestlus loomadest. Õpetaja jutt koertest.

8. Füüsiline harjutus.

Hiired tulid ühel päeval välja

Vaata, mis kell on

Üks kaks kolm neli…

Hiired tõmbasid raskusi.

Järsku kostis kohutav helin

Hiired jooksid minema.

9. Koostamine ja lause salvestamine.

Loe seda.

Shura, Miša, Nataša ja Daša (WHO)

Millise sõnaga saab küsimust asendada?

(Lapsed, üliõpilased, koolilapsed)

Kirjutage lause, sisestades küsimuse asemel sõna.

10. Kokkuvõte õppetund.

Mille uuega kiri kohtusite edasi õppetund?

Kirjutage see kiri.

Vaata tabelit. Mis see must kast on?

Avame selle ja vaatame, mis seal on.

Õpetaja võtab välja esemed või ainepildid, lapsed nimetavad sõna ja määravad koha tähed sh ühes sõnas. (Kasukas, maikelluke, kirss, sall, karu, müts, pirn, kass.

Selleteemalised väljaanded:

Integreeritud tund (vene keel, kirjanduslik lugemine, tehnika) “Kirjad sõja-aastatest”. 2,3,4 klassi õpilastele Integreeritud õppetund. Õppeained: kirjanduslik lugemine, vene keel, tehnika. Teema “Kirjad sõja-aastatest” Kestus 2 tundi (90.

Paranduskooli 8. tüüpi 1. klassi kirjutamistunni kokkuvõte “Õpitud silpidega sõnade koostamine ja sõnade kirjutamine” Sisekirjutuse tund teemal: “Õpitud silpidega sõnade koostamine ja sõnade kirjutamine” eri(parandus)kooli 1. klassis.

Logopeediline tund 4. klassis “Tähtide P-T eristamine optilise sarnasuse järgi” TUNNI EESMÄRGID: Õpetada korreleerima tähti helide ja sümbolitega. Õppige eristama p, t silpides, sõnades, lausetes, tekstis. Töötage see välja.

Avatud lugemistund 5. klassis kuulmispuudega lastele “L. N. Tolstoi muinasjutt “Kuidas mees kivi eemaldas” Teema: L. N. Tolstoi muinasjutt “Kuidas mees kivi eemaldas”. Tunni eesmärgid: aine - L. N. Tolstoi muinasjutu “Kuidas mees kivi eemaldas” uurimine – vormistamine.

Tund meid ümbritsevast maailmast 2. klassile “Kuidas loomad end kaitsevad” Tunni teema: “Kuidas loomad end kaitsevad” õppekompleks “Perspektiiv Põhikool» Tunni tüüp: õppetund uute teadmiste avastamiseks Didaktiline eesmärk: - kinnistada.

Matemaatika tund esimeses klassis “Arv ja joonis 7” Tunni tüüp. Tund uue materjali õppimisest Tunni teema. Number ja joonis 7. Numbriseeria kuni 7. Eesmärk. Tutvustage õpilastele numbreid ja numbreid.

Väike täht sh.

Pedagoogiline eesmärk. Tingimuste loomine väikese sh-tähe kirjutamise oskuse arendamiseks, sõnade kirjutamise oskuse kombinatsioonidega shi; edendada kõne ja foneetilise kuulmise arengut.

Tunni tüüp. Õppimisprobleemi lahendamine.

Planeeritud tulemused. Võrrelge trükitud ja kirjutatud tähti; kirjuta laused õigesti üles; lõpeta lauseid sõnadega nende tähenduse järgi; intonatsioonilaused, mis erinevad eesmärgi ja intonatsiooni poolest; valdama shi ja pärisnimede kombinatsioonide õigekirja; trükitud tekstist kopeeritud.

Isiklikud tulemused. Neil on isiklik suhtumine omandatud teadmistesse, soov ja oskus neid praktikas rakendada.

UUD (metasubjekt).

Regulatiivne: kavandavad oma tegevust vastavalt ülesandele ja selle täitmise tingimustele.

Kognitiivne : teadlikult ja vabatahtlikult konstrueerida kõneütlusi suulises ja kirjutamine; teostada sõnade silbi-häälikuanalüüsi.

Kommunikatiivne: Suhtlemisel suudavad nad konstrueerida väiteid, mis on partnerile arusaadavad.

Teema põhisisu, mõisted ja terminid. Kiri; väiketähed, trükitud, kirjalikud tähed; pakkumine; sõnade silbi-hääliku analüüs.

Õppematerjalid. Ettekanne “Elav ABC” (elektrooniline ressurss)

Etapid

õppetund

Vormid, meetodid,

metoodilised tehnikad

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Vaata ja

vormi

kontroll

käimasolevad tegevused

loodud toimingud

I.Organisatsioon

tunni algus

eesmine,

Individuaalne

Tervitused.

Tunniks valmisoleku kontrollimine (õpiku “Koopiaraamat nr 4” kättesaadavus)

Kui tahad palju teada,

Peame kõvasti tööd tegema.

Kui tahad targaks saada,

Sa ei tohi olla laisk!

Nad tervitavad õpetajat ja üksteist, kontrollivad oma valmisolekut tunniks ja valmistuvad emotsionaalselt tunniks.

Nad kuulavad tähelepanelikult ja annavad tunni jaoks sisemisi juhiseid.

Individuaalne. Tunniks valmisoleku kontrollimine.

II. Õppeülesande püstitamine.

Frontaalne.

Verbaalne.

Õpetaja avakõne.

Talv on tulnud paugutitega,

Kommidega, mänguasjadega

Ja pidulik, kipitav,

Kaunistatud jõulupuud

Elekter. juhatus. Antakse kaashäälikute rühm.

Andke tähtede rühmale üldnimetus.

Jaga kaashäälikud kahte rühma.

Kirjeldage heli [w].

Iga õpilane saab kaardi sõnadega:

“……shek”, “kamy…”.

Õpetaja loeb luuletusi, õpilased trükivad sõnadeks kombinatsioone shi.

Kui me kasvame kuusel,

Oleme siin, oleme äris.

Ja laste otsaesisele

Kellelegi pole vaja......muhke.

Ei hingegi rabas

Seal kasvab ainult… pilliroog.

Miks sa silbid shi trükkisid?

Mida me tunnis õpime?

Milliste sõnaühenditega me kirjutame?

Kuulake luuletust.

Kaashäälikud.

Hääleline, kurt.

Kaashäälik, kurt, kõva.

Vastake õpetaja küsimustele.

Õpime selle tähega sõnades ja lausetes w tähte kirjutama.

Tundke sõnades ära uued helid. Koos õpetajaga sõnastan õppeülesande.

Frontaalne.

Tunni eesmärgid.

  1. Arendada kõnes heli [w] tuvastamise oskust, kuulmis- ja kuulamisvõimet.
  2. Arendage foneetilist kuulmis- ja lugemistehnikat w-tähega sõnadega töötamisel.
  3. Edendada rühmades töötades käitumiskultuuri.

Õppetunni sammud

1. Org. hetk (enesemääratlus tegevusele).

Kauaoodatud kõne tehti,
Õppetund algab!
Kuulame, räägime,
Ja aidake üksteist!

Naeratagem üksteisele ja soovime õnne!

Kui ma ütlen sõna, mis algab täishäälikuga, istuvad tüdrukud maha. Konsonandiga - poisid.

Hästi tehtud!

2. Probleemsituatsiooni loomine, õpiprobleemi kujundamine.

1. Dialoogi julgustamine – probleemipüstitus

Tahvlil on vormimata skeem mehest :

Vaata, kellega me täna koostööd teeme. Mis on teie arvates meie tänane õppetund: õpitu ülevaatamine või õppetund uute teadmiste “avastamises”? Miks?

Mida me täna "avastame"?

Mida ebatavalist te inimdiagrammi juures märkasite?

Poisid, selle märgiga soovib inimdiagramm teid hoiatada, et see kujutab erilist, ebatavalist heli, mis erineb teistest teie uuritud helidest. Mis küsimus sul on?

Mille poolest erineb uus heli teistest helidest?

Kas see on see, mida peame täna avastama?

2. Helisoojenduse läbiviimine

Millise heli “avame”, saate teada keelesoojendusest.

Kas mäletate, mis häält teeb madu?

Kuidas veekeetja keetmisel häält teeb?

Kuidas nad kahisevad sügisesed lehed jalge all?

Nüüd kahiseme kõik koos: Shhh.

3. Kasvatusülesande avaldus.

Kas selline heli elab meie “tähtede linnas”? (Tahvlil ripub projekt "Kirjade linn")

Sõnastage meie tunni teema.

Mis on meie tunni eesmärgid? Mida peaksite õppima?

Heli [sh], täht sh.

Uurige kõike uue heli, uue tähe kohta. Õppige kirjutama uut väiketähte w.Õppige lugema tähtedega silpe ja sõnu w.

(Kinnitab ringid erinevat värvi iga tunniülesande jaoks tahvlil)

Millises piirkonnas (vokaalid või kaashäälikud) see heli kõlab?

4. Raskustest väljumise projekti koostamine.

Võib-olla on mõni teist juba aimanud, miks see heli eriline on, mille poolest see teistest helidest erineb?

Siis lahendame selle probleemi.

1. Dialoogi julgustamine

Peame selle heli kohta kõik välja selgitama. Kuna ta nõustub, siis mida saame tema kohta teada?

Uurime, milline inimene ta on, häälekas või kurt?

Milline see on, häälekas või kurt?

(Paneb diagrammimehele musta mütsi.)

Kuidas aru saada, kas see on kõva või pehme?

Esiteks määrake kindlaks, millise koha see heli sõnades hõivab?

5. Uute teadmiste avastamine, esmane kinnistamine.

Ümbrikust soovitatakse pildistada palli, auto, beebi kujutisega.

1. Hääliku koha määramine sõnades, töö rühmades

Rühm 1 valib pildid objektidega, mille nimede sõna alguses on heli [w].

2. rühm – mille nimes see häälik sõna lõpus esineb.

3. rühm – sõna keskel.

2. Töö rühmas, individuaalne töö

Koostage valitud sõnadest helimustrid.

Üks õpilane tahvli juures koostab diagrammi sõnast „muhk”.

Vastutustundlikud lapsed iseloomustavad uut kõla.

Heli [w] on kõva.

Tahke.

3. Dialoogi julgustamine

Ehk teisisõnu hääldatakse seda heli pehmelt? Kuulake luuletust ja kõige tähelepanelikumad jätavad meelde kõik häälikuga [w] sõnad ja kuulavad, kuidas seda hääldatakse, kõvasti või pehmelt?

4. Luuletuse kuulamine

Kuulake õpilase loetud luuletust.

Kasukas, müts, müts, pall,
Ühel päeval käisime turul.
Kõndisime, kõndisime aeglaselt,
Ja nad leidsid metsast onni
Vaatasime onni:
See ei olnud kellegi oma, aga see jääb meie omaks.

5. Järelduse sõnastamiseni viimine

Tehke järeldus: kas heli [sh] võib olla pehme?

Teise kinga värvib siniseks.

Vaadake meie heli diagrammi, võrrelge seda teiste diagrammidega ja öelge, kuidas uus heli erineb meie "linna" teistest helidest?

6. Kirja tutvustamine

Milline ikoon aitab meil näha heli [w]?

Mida see kiri teile meenutab?

Ah, taburet on hea!
Pööras selle ümber – ja täht Sh
Shura riisus heina,
Unustasin kahvli heina sisse.

Millisele tänavale me oma uue elaniku “kirjade linna” paigutame?

Avage aabits lk 82 ja kontrollige meeste skeeme vaadates, kas tegime õigesti? Milliste tähtedega täht Ш kätt hoiab?

Kas oleme esimese probleemi lahendanud?

6. Iseseisev töö.

1. Väikese sh-tähe kirjutamise analüüs õpilastega

Miks on aabitsa vasakus nurgas kaks tähte? w?

Meie ülesanne on õppida väiketähte w kirjutama. Millistest elementidest koosneb täht sh? Kas on uusi elemente?

Kirjutan selle tähe loendades: üks-ja, kaks-ja, kolm-ja.

Proovi seda nimetissõrm kirjutage see kiri oma peopesale minu kulul.

Võtke roheline pliiats. Kirjutame kõik koos üles. Ettevalmistus: üks kord ja... Vahetage käepide. Kirjutame sinisega.

Kas teie saared osutusid ilusaks? Kiidelge oma naabriga.

2. Harjutus silmadele laserkursor

3. Laserkursoriga w tähe kirjutamine ja lisaelemendi kirjutamine tahvlile

Mida sa märkasid?

4. Jälgige sõnades w-tähte

Loe ja ringuta roheline sõnades on ainult täht sh. Võtke sinine pliiats ja ühendage w järgmise tähega ja jälgige neid. Mis juhtus?

Kas olete õppinud uut kirja kirjutama? Kas olete selle ülesande täitnud? Ilma vigade ja raskusteta? Kas vajasite abi? Millise märgi sa endale annad? Joonistage see märk enda jaoks.

Eemaldab ülesannet tähistava teise ringi.

5. Füüsiline harjutus

Lehed langevad jalge alla,
Kollased lehed valetavad
Kollased lehed lendavad,
Ja lehtede all nad kahisevad
Sahin, kahin ja kahin -
Isa, ema ja leht.

6. Silpide lugemise ja analüüsimise töö korraldus

Millised silbid häälikuga [w] kordusid luules?

Lugege silpe, mis algavad täishäälikuga.

Lugege silpe, mis algavad kõva kaashäälikuga.

Lugege silpe ühehäälselt küsiva intonatsiooniga.

Täida sõna:

7. Ш tähega sõnade lugemise ja analüüsi korraldamine

Teie lemmik-ABC-raamatus on palju sõnu, mis algavad Sh-tähega.

Valmistuge 6. veeru lugemiseks, töötades punase pliiatsiga.

Lugege sõna puuvilja kohta.

Putuka nimetamine.

Maitsev küpsetis.

Kahe vokaaliga sõnad.

Pööratud sõna.

Mis oli viimane ülesanne, millega tunnis vastasime?

Kas olete selle ülesande täitnud?

Eemaldab viimase ringi, mis näitab tunni eesmärki.

7. Kokkuvõtete tegemine. Peegeldus. Enesehinnang.

Kellel oli raskusi? Milline?

Andke tunnis oma tööle emotsionaalne hinnang.

Joonistage see hinnang oma iganädalastesse päevikutesse.

Teema: "Sh väiketähe kirjutamine."

Eesmärgid:
-oskama kirjutada väikest sh-tähte;
-kirjutada silpe, sõnu tähega sh;
- Areneda peenmotoorikat käed, foneemiline kuulmine, tähelepanu, mälu, kõne

Ülesanded:
1)
Analüüsidakirjutab kirjaw,
2) Leia
tuttavad kirjaelemendid.

UUD planeeritud tulemused:

Teema : Kirjutage näite järgi sh täht. Analüüsige kirjutatud kirja, valige edukam variant, määrake see kokkuleppeline märk(punkt), keskendu parim variant kirjutamise käigus. Reprodutseerida uuritava tähe kuju ja selle seos teise tähega vastavalt algoritmile. Säilitage täheelementide proportsionaalsus kõrguse, laiuse ja kaldenurga osas. Võrrelge kirjutatud w-tähte näitega. Sooritage sõnade silbi-hääliku analüüs häälikuga [w]. Kirjutage õpitud tähtedega silbid, sõnad, kasutades kommenteerimise tehnikat. Kirjutage pärisnimed õigesti

Metasubjekt : Tajuge õppeülesannet, valige tegevuste jada, hinnake rakendamise edenemist ja tulemust. Looge loogiline arutluskäik, joonistage analoogiaid, kasutage üldistatud tegevusmeetodeid. Omandada monoloogi ja dialoogilisi kõnevorme. Vasta küsimustele, küsi neid; mõista teise raskusi, vastata neile õigesti. Viia läbi analüüs, süntees, võrdlemine, järeldused, rühmitamine, klassifitseerimine, materjali teisendamine.

Reguleerivad : oskuste kujundamine:seada õpiülesanne, mis põhineb juba teada ja õpitu ning veel teadmata seostel; järjestus vajalikud toimingud; võrrelda oma tööd esitatud näidisega; tehke vajalikud kohandused.

Suhtlemine : oskuste kujundamine:pidada läbirääkimisi ja jõuda ühisele otsusele ühises kasvatustegevuses, sh huvide konflikti olukordades; sõnastada dialoogiline väide vastavalt grammatilised reeglid kõne.

Isiklik : Näita üles huvi teadmiste ja tegutsemisviiside omandamise ja laiendamise vastu, loovusülesannete täitmiseks. Suhtuda õppimisse positiivselt, näidata üles soovi oskuslikult vene keelt kasutada, oskuslikult rääkida ja kirjutada.

Varustus: tahvel, käekiri V.G. Goretsky, N.A. Fedosov, visuaalne materjal.

Tundide ajal.

Õppetunni sammud

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevus

Aja organiseerimine

Nüüd on meil kirjutamise tund.

Me treenime teie mälu

Ja proovige õigesti kirjutada.

Me ei tagane raskustest,

No siis, sõbrad, alustame!?

Valmistuge õppetegevusteks.

Põhiteadmiste värskendamine.

- Mängime teiega "Ütleme sõna".
Kui me kasvame kuusel,
Oleme siin, oleme äris.
Ja laste otsaesisele

Kellelegi pole vaja...

Õmblesin karule särgi.
ma õmblen ta...

Täna rõõmustavad kõik!
Lapse käes
Nad tantsivad rõõmust
Õhk...

Millise tähega algasid lõpetatud sõnad?

Millise iseloomustuse heli [w] kohta saate anda?

Hästi tehtud!

Suurmehed

Aluspüksid

Pallid

- Alustades tähega sh (õpilased häälitsevad)

Kaashäälik, kõva, hääletu, susisev (õpilased müksavad)

Töötage tunni teemaga.

- Poisid, palun vaadake tahvlit.

Õpetaja kirjutab tahvlile väikese sh-tähe.

Millistest elementidest see kiri koosneb?

Milliseid tähti oleme juba uurinud, millega väike w täht sarnaneb?

See on õige, sul on täiesti õigus. Nüüd kuulake tähelepanelikult, kuidas kirjutada w väiketähte.

Kirjutamist alustame töörea ülemisest reast. Me juhime alla, jõudes peaaegu tööjoone alumise jooneni, ümardame paremale ja juhime üles, juhime alla, peaaegu jõudes tööjoone alumise jooneni, ümardame paremale ja juhime üles, uuesti alla, jõudes peaaegu põhja tööjoone joon, ümardage paremale ja peatuge veidi allpool tööjoone keskosa.

- Avage oma koopiaraamat leheküljele 3 ja ringige selles olevad w-tähe elemendid. Kuid kõigepealt asetage koopiaraamat viltu, sirutage seljad sirgu, viige tool lauale nii, et teie ja laua vahele jääks rusikas ning haarake pliiatsist õigesti.

Õpetaja astub läbi ja kontrollib õpilaste valmisolekut w-tähe elementide kirjutamiseks.

Mitmest elemendist koosneb w väiketäht?

Hästi tehtud, kirjutage w-täht oma koopiaraamatu esimesele reale.
Õpetaja kirjutab selle tahvlile.

Palun tõuse püsti, teeme koos sinuga füüsilist trenni.

Füüsiline treening.

Tuul puhub meile näkku
Puu kõikus.
Tuul on vaiksem, vaiksem, vaiksem.
Puu tõuseb üha kõrgemale.

Teeme silmadele võimlemist. Vaatame pead pööramata vasakule, paremale, vasakule, paremale, üles, alla, üles, alla. Hästi tehtud, istuge.

Mis on kirjutatud meie koopiaraamatu teisel real?

Kes meile neid silpe ette loeb?

Kirjutage need silbid oma raamatusse.

Kui paljud teist mäletavad, millise vokaalitähega w-täht sõbralik ei ole?

Avage märkmikud ja kirjutage lause üles. "Maša leidis tüki." Aga kõigepealt öelge mulle, mitu sõna selles lauses on?

Millised ohud selles lauses peituvad?

Millised ohud selles lauses peituvad?

Õpetaja kutsub õpilase tahvli juurde, et see lause kirjutaks. Lapsed annavad märku, kas nad nõustuvad kirjutatuga või mitte.

Nüüd kirjutame koopiaraamatute tühjadele ridadele diktaadi.

Õpetaja kutsub ühe õpilase tahvli juurde. Kui teised õpilased pole sõnade õigekirjaga nõus, annavad nad märku.

Dikteerimise silbid: Shi, ash, shu, sho, ish, ush, sha, osh, esh, ish, she.

Tõstke käsi, kui teil on diktaadi kirjutamisega veidi raskusi. Milline?

Lapsed annavad oma vastused.

Lapsed annavad oma vastused.

Lapsed vaatavad, kuidas õpetaja kirjutab tahvlile väikest sh-tähte.

Lapsed täidavad õpetaja ülesandeid.

Väike sh-täht koosneb 3 elemendist (õpilased häälitsevad).

Lapsed kirjutavad oma koopiaraamatusse w-tähte.

Silbid (õpilaste märguanne).

Üks õpilane loeb, ülejäänud kordavad tema järel.

Lapsed kirjutavad silpe vastavalt mudelile.

W-täht ei lähe s-tähega hästi kokku (õpilased müksavad).

Selles lauses on 3 sõna.

Lause alguse suurtäht, lause lõpp, shi tähega i.

Lause algus, lause lõpp, shi tähega i.

Lapsed kirjutavad dikteerimisest silpe üles.

Lapsed räägivad oma raskustest.

Peegeldus

- Tahvlil on 2 emotikonit. Üks on kurb, teine ​​rõõmsameelne. Tõstke nüüd käsi, kes arvavad, et ta tegi täna tunnis suurepäraselt tööd (õpetaja osutab rõõmsale emotikonile). OK aitäh sulle. Tõstke nüüd käsi, kes arvavad, et ta täna väga hästi tööd ei teinud (õpetaja osutab kurvale emotikonile). OK aitäh sulle.

Tunni kokkuvõte.

- Poisid, millist tähte me täna kirjutama õppisime?

Kuidas näeb w täht välja?

Mis jääb väiketähe sh kirjutamise puhul selgusetuks

Järgmises tunnis jätkame sh tähe uurimist. Tänan teid väga õppetunni eest. Võite minna lõõgastuma!

Väike sh täht (õpilased müksavad).

Lapsed annavad vastuseid.

Lapsed annavad vastuseid.